Flexible table LED lamp FS-119 for lighting (on a clamp, metal, silver), 10 W.
Flexible LED table lamp FS-119 for lighting (on a clamp, metal, silver), 10 W.
The lamp has a flexible design that allows you to change the angle of the light in any direction, as well as 3 levels of light brightness.
Fully metal. Touch switch on the cord.
- Cord length with USB connector - 160 cm.
- Length of lamp - 48 cm. (36 bulbs)
- Power - 10 W.
- 1000-1200 Lumens
- Length of flexible part - 50 cm.
| Main attributes | |
|---|---|
| Type | Table lamp |
| Style | Minimalism |
| Number of light sources | 1 |
| Placeshade material, pendants | Metal |
| Switch type | Button on cord |
| Lamp type | LED |
| Lamp power | 10 W |
| Color | Silver |
| Color of fittings (base) | Silver |
| Bulbs included | Yes |
| Mounting type | Clamp (clamp) |
| Light flux | 1200 lm |
| Lamp color | Silver |
| Overall dimensions | |
| Height | 500 mm |
| Length | 460 mm |
| Power cord length | 1.6 m |
You can buy Flexible table LED lamp FS-119 for lighting (on a clamp, metal, silver), 10 W. in our online store Limonad with delivery to Ukraine and Europe, including Poland, Germany, Bulgaria, Czech Republic, France, Romania and many other countries.
Fastening:
On a clamp
Lamp type:
desktop
Light source type:
LED
Power, W):
10
Type of instalation:
desktop
Manufacturer country:
China
Brand:
No reviews found
