LED desk lamp FS-021 for lighting (on a flexible leg and clamp), 24 W. Black
Modern design. The lamp can be used in beauty salons when performing manicures. It provides very good lighting in cool shade and is designed for indoor use.
- Several types of brightness and three types of lighting: warm, neutral, cold.
- Cord - 240 cm.
- Power: 24W
- Number of diodes: 96 bulbs
- From adapter 12V. 2A
- On a clamp
The lamp is made of high-quality plastic, the clamp and holder are made of durable metal.
| Main characteristics | |
|---|---|
| Type | Desk lamp |
| Performance style | Loft/industrial style |
| Number of light sources | 2 |
| Material of lampshade, pendants | Plastic |
| Frame material | metal |
| Switch type | Button on the cord |
| Lamp type | LED |
| Lamp power | 24 W |
| Network voltage | 220~240V |
| Bulbs included | Yes |
| Mounting type | Clamp (clamp) |
| Power supply | Electricity |
| Overall dimensions | |
| Height | 780 mm |
| Width | 650 mm |
| Length of power cord | 2.6 m |
| Color | Black |
You can buy LED desk lamp FS-021 for lighting (on a flexible leg and clamp), 24 W. Black in our online store Limonad with delivery to Ukraine and Europe, including Poland, Germany, Bulgaria, Czech Republic, France, Romania and many other countries.
Fastening:
On a clamp
Lamp type:
desktop
Light source type:
LED
Power, W):
24
Type of instalation:
desktop
Manufacturer country:
China
Brand:
No reviews found
