Shadowless LED crescent lamp M55 (56 cm) for workplace lighting (desktop), 50 W. Pink
A shadowless table lamp with a unique arc-shaped lamp is the best option for professional lighting for stylists, manicurists, cosmetologists and other beauty professionals.
The lamp is based on a patented technology - the arrangement of LEDs along an arc. Which makes it a truly shadowless lamp. This allows you to illuminate any work area without shadows and glare. This is an easy-to-use model that can only be appreciated by trying it out.
- SST - 2700K-5600K
- Lumens - 2520 LM
- 110V/240V
- 50Hz/60Hz
- Duration of bulb operation: 50000 hours.
- Material: aluminum, metal, PVC.
- The height of the lamp is 26.5 cm
The table mounts are supplied separately, but are easy to attach with screws. Included: screwdriver and 4 screws.
| Main characteristics | |
|---|---|
| Type | Desk lamp |
| Performance style | Classical |
| Switch type | Button on the cord |
| Lamp type | LED |
| Lamp power | 50 W |
| Network voltage | 110~240V |
| Color | Pink |
| Bulbs included | Yes |
| Manufacturer | Lumen |
| Mounting type | To the surface |
| Luminous flux | 2520 lm |
| Power supply | Electricity |
You can buy Shadowless LED crescent lamp M55 (56 cm) for workplace lighting (desktop), 50 W. Pink in our online store Limonad with delivery to Ukraine and Europe, including Poland, Germany, Bulgaria, Czech Republic, France, Romania and many other countries.
No reviews found
