Shadowless table lamp HD-M3X-pro (40 cm) on a clamp for lighting 20 W White
A special shadowless table-type lamp HD-M3X-pro, which is easily attached to a table or other surface thanks to a strong clamp. Provides high-quality lighting and does not shade the work area. Indispensable for masters working in the manicure field, cosmetologists and other beauty areas. It also allows you to shoot high-quality video reviews, videos or just read.
A crescent-shaped (arc) lampshade with LEDs arranged along it is a modern invention that guarantees professional light without shadows and glare. The advantage is that the lampshade can be rotated in any direction by 360 degrees, choosing the most convenient directions and angle of illumination. The emitted light can be adjusted, choosing the optimal brightness and warmth.
The lamp is powered by the mains (plug adapter into a socket).
Advantages:
- crescent-shaped lampshade;
- aesthetic design;
- reliable metal construction;
- economical power consumption;
- comfortable shadowless lighting and reduced eye fatigue;
Specifications:
- Voltage - 110V/240V 50/60Hz;
- Power - 20 W;
- Lumen - 1800LM;
- 3 light modes: white, natural, cold;
- Color temperature adjustment - 3000/4500/6000K;
- Brightness controller (on the cord);
- Length of lampshade - 40 cm;
- Lamp width - 4 cm;
- Tripod height: 20x39x35 cm;
- Clamp size: 7.5 cm;
| Main characteristics | |
|---|---|
| Type | Desk lamp |
| Performance style | Loft/industrial style |
| Number of light sources | 1 |
| Material of lampshade, pendants | Plastic |
| Frame material | metal |
| Switch type | Button on the cord |
| Lamp type | LED |
| Lamp power | 20 W |
| Network voltage | 220~240V |
| Color of reinforcement (base) | White |
| Bulbs included | Yes |
| Color temperature | 6000K |
| Mounting type | Clamp (clamp) |
| Luminous flux | 1800 lm |
| Glow color | Neutral |
| Color of the lampshade | Black, White |
| Power supply | Electricity |
| Color | White |
You can buy Shadowless table lamp HD-M3X-pro (40 cm) on a clamp for lighting 20 W White in our online store Limonad with delivery to Ukraine and Europe, including Poland, Germany, Bulgaria, Czech Republic, France, Romania and many other countries.
No reviews found
