Shadowless folding LED crescent lamp HD-M10X (65 cm) for workplace lighting (desktop), 40 W. White
A shadowless table lamp with a unique arc-shaped lamp is the best option for professional lighting for stylists, manicurists, cosmetologists and other beauty professionals.
The lamp is based on a patented technology - the arrangement of LEDs along an arc. Which makes it a truly shadowless lamp. This allows you to illuminate any work area without shadows and glare. This is an easy-to-use model that can only be appreciated by trying it out.
The lamp is powered by the mains (adapter to a 24V-2A socket).
Remote control included
- Voltage - 110-240 V 50-60 Hz;
- Power - 40 W;
- Light flux - 2000 lm
- The length of the lampshade inside is 65 cm;
- The length of the lampshade outside is 70 cm;
- Lamp height: 35cm;
- Width: 5cm;
- 3 light modes: white, natural, cold;
- Color temperature adjustment - 3200 - 5600 K;
| Main attributes | |
|---|---|
| Manufacturer | Lumen |
| Color | White |
| Type | Desk lamp |
| Lamp type | LED |
| Lamp power | 40 W |
| Mounting type | To the surface |
| Network voltage | 110~240V |
| Height | 350 mm |
| Width | 50 mm |
| Performance style | Classical |
| Switch type | Button on the cord |
| Bulbs included | Yes |
| Frame material | plastic |
| Material of lampshade, pendants | Plastic |
| Number of light sources | 1 |
| Luminous flux | 2000 lm |
| Power supply | Electricity |
| Color of reinforcement (base) | White |
| Color of the lampshade | White |
| Glow color | Neutral |
You can buy Shadowless folding LED crescent lamp HD-M10X (65 cm) for workplace lighting (desktop), 40 W. White in our online store Limonad with delivery to Ukraine and Europe, including Poland, Germany, Bulgaria, Czech Republic, France, Romania and many other countries.
No reviews found
