Wax heater jar Wax Warmer YSM-2002A for 200 ml. (100W) for depilation Pink
Professional wax heater suitable for all types of depilatory waxes. Has a ceramic bowl from which wax is easily removed. Easy to use. Melts all types of wax: jar, hard, granules (the heater has a bowl in which you can melt both hard wax and granules).
Technical data:
- Power: 100 W
- Capacity: 200 ml
| Main attributes | |
|---|---|
| Equipment type | Wax heating container |
| Material of the body | Plastic |
| Temperature controller | No |
| Display | No |
| Volume | 200 ml |
| Network voltage | 220~240V |
| Power | 100 W |
| Type of depilatory product | Hot wax, Warm wax |
| Scope of application | Legs, Arms, Armpits, Bikini area, Back, Face, Body, Shin, Chest, Belly, Buttocks, Thighs, Intimate areas |
| Color | Pink |
You can buy Wax heater jar Wax Warmer YSM-2002A for 200 ml. (100W) for depilation Pink in our online store Limonad with delivery to Ukraine and Europe, including Poland, Germany, Bulgaria, Czech Republic, France, Romania and many other countries.
Power, W):
100
Wax body material:
plastic
Wax type:
canned
Manufacturer country:
China
Volume (ml, g):
200
Brand:
No reviews found
