SML M5 manicure and pedicure drill (with a set of attachments included) - 65 W and 35,000 rpm. Bronze.
The SML M5 nail drill machine is an advanced model capable of reaching 35,000 rpm, which automatically enables the device to handle tasks such as: nail shaping on toes and fingers, removing old gel coating and dead skin.
Reviews of the SML M5 router indicate that it is comfortable to use, thanks to the cooling mode in the handle, which prevents it from overheating and eliminates discomfort during operation.
| Main characteristics | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Type of product | Milling cutter for manicure/pedicure |
| Type of device | Universal |
| Power | 65 W |
| Maximum rotation speed | 35,000 rpm |
| Number of nozzles | 6 pcs |
| Power supply type | 220 V network |
| Peculiarities | Foot pedal, cutter set, reverse, display, replaceable handle |
| Body material | Plastic |
| State | New |
You can buy SML M5 manicure and pedicure drill (with a set of attachments included) - 65 W and 35,000 rpm. Bronze. in our online store Limonad with delivery to Ukraine and Europe, including Poland, Germany, Bulgaria, Czech Republic, France, Romania and many other countries.
- Display
- Pen stand
- Presence of a pedal
- Replacement handle
- Reverse
- Set of cutters
- Network 220 V
No reviews found
