Led 5 flashlight lamp with battery for drying nails (gel tips, top forms, decor) - on USB, 3 W.
Lamp-flashlight Led 5 with battery for drying nails (gel tips, top forms, decor) - on USB, 3 W.
Portable LED lamp in a convenient flashlight shape for spot drying of various decor, rhinestones, as well as picking up gel tips and top forms. Stylish design and high-quality LED at 3 W. Has a 20-second timer.
The peculiarity of this flashlight is that it is battery-powered, which can be recharged from the mains (the flashlight comes with a USB cable).
| Main characteristics | |
|---|---|
| Type of equipment | LED/UV |
| Power of the nail drying lamp | 3 W |
| Additional functions | Timer |
| Maximum time for setting the timer | 20 sec |
| Lifespan of the lamps | 50000 hour |
| Color | Different colors |
| Number of LEDs | 1 pc |
| Package | |
| Display | No |
| Packaging type | Cardboard box |
| Timer | Yes |
| Overall dimensions | |
| Length | 110 mm |
| Width | 18 mm |
You can buy Led 5 flashlight lamp with battery for drying nails (gel tips, top forms, decor) - on USB, 3 W. in our online store Limonad with delivery to Ukraine and Europe, including Poland, Germany, Bulgaria, Czech Republic, France, Romania and many other countries.
No reviews found
