3in1 XZMUV-102 Extractor + Lamp for upper forms and tips + Lamp for gel polish at 35,000 rpm 60 W.
The device is designed for performing professional manicures, pedicures and correction of artificial nails.
The multifunctional device allows you to work comfortably and conveniently for both the master and the client. It is equipped with an LED lamp, a dust collector, a control panel on the unit and a powerful speed regulator. It is made of wear-resistant and durable materials, has a long service life.
Detailed specifications:
- Hood with reusable HEPA filter at 4500 rpm and 60 watts.
- Lamp for upper forms and gel tips with USB and flexible leg
- 6-LED gel polish drying lamp
Size - 250x245x90mm
| Main attributes | |
|---|---|
| Country of manufacture | China |
| Hood type | Desktop |
| Hood shape | Rectangular |
| Material | Plastic |
| Body color | White |
| Presence of a dust filter | Yes |
| View | For manicure |
| Mains voltage | 220~240 V |
| Power | 60 W |
| Maximum rotation speed | 4500 rpm |
You can buy 3in1 XZMUV-102 Extractor + Lamp for upper forms and tips + Lamp for gel polish at 35,000 rpm 60 W. in our online store Limonad with delivery to Ukraine and Europe, including Poland, Germany, Bulgaria, Czech Republic, France, Romania and many other countries.
No reviews found
