XSUV-702 manicure and pedicure cutter (+set of attachments included), - 60 W. and 45,000 rpm. Gold
The XSUV-702 milling machine is an advanced model that can reach 45,000 revolutions per minute, which automatically enables the device to cope with such tasks as: modeling nails on the feet and hands, removing old gel coating and the keratinized layer of the skin.
Reviews of the XSUV-702 router indicate that it is convenient to work with this device, due to the cooling mode present in the handle, which prevents it from overheating and eliminates unpleasant sensations during operation.
| Main attributes | |
|---|---|
| Country of manufacture | China |
| Type of product | Manicure/pedicure cutter |
| Type of device | Universal |
| Power | 60 W |
| Maximum rotation speed | 45000 rpm |
| Number of nozzles | 6 pcs. |
| Power type | 220 V network |
| Features | Pedal, Set of cutters, Reverse, Display, Stand for attachments, Replaceable handle |
| Housing material | Plastic |
| Color | Gold |
You can buy XSUV-702 manicure and pedicure cutter (+set of attachments included), - 60 W. and 45,000 rpm. Gold in our online store Limonad with delivery to Ukraine and Europe, including Poland, Germany, Bulgaria, Czech Republic, France, Romania and many other countries.
- Availability of a stand for nozzles
- Display
- Pen stand
- Presence of a pedal
- Replacement handle
- Reverse
- Set of cutters
- Network 220 V
No reviews found
