Portable milling cutter JF-106 (26,000 rpm, 30 W) for hardware manicure, on a 1200 mAh battery Pink
Compact, lightweight, portable and ergonomic shape.
Easy to operate with F/R direction, this cordless nail file is suitable for right and left hand.
Low heat, low noise, low vibration provide you with the most comfortable use.
Ideal for grinding, polishing and removing acrylic gel, nail powder.
USB rechargeable.
Works for 5-8 hours when fully charged.
Ceramic nozzle included
| Main | |
|---|---|
| Country of manufacture | China |
| Product type | Manicure/pedicure cutter |
| Device type | Universal |
| Power | 30 W |
| Maximum speed rotation | 26000 rpm |
| Number of attachments | 1 pc. |
| Power type | 220 V network, Battery |
| Features | Display, Reverse |
| Color | Various colors |
| Body material | Plastic |
| Condition | New |
| General category | Pink |
You can buy Portable milling cutter JF-106 (26,000 rpm, 30 W) for hardware manicure, on a 1200 mAh battery Pink in our online store Limonad with delivery to Ukraine and Europe, including Poland, Germany, Bulgaria, Czech Republic, France, Romania and many other countries.
Features:
- Replacement handle
- Reverse
Maximum rotation speed (rpm):
26000
Power type:
- Accumulator
- Network 220 V
Power, W):
30
Product type:
milling machine
Manufacturer country:
China
Brand:
Color:
Pink
No reviews found
